Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10-01-2008, 03:45 PM   #4 (permalink)
eylulx
Çevirmen

eylulx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 4
112 Mesajinıza toplam 354 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
eylulx is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: Kelime Dağarcığını Geliştirme

ben den size bir yontem.hem de super bir yontem.bunu hem ingilizce ezberi icin hem de isterseniz telkin sozleri iicn bile kulanabilrisiniz.bilincaltiniza bisey mi gondermek istiyorsunuz ben decok ise yariyor deneyin

ama soyle birsey devar ki benim gorsel seyleri ogrenmem daha kolay bazi insanlar duyarak kolay ogrenir bazilari gorerek sizde oyle iseniz kelim ezberlemek icn ise yarayacaktir

yontem su

bilgisayariniza pait programi ile bir suur kelime yazin farkli karaktelerde farkli renklerde.sonra on slayt yapin.hep acik olsun yani onu ekran koruyucu olarka ayarlayin.ne aman bilgisayara dokunmassaniz onlar ekrana gelip arka arkaya slaytlar halinde gececeklerdir.

okumaniza bile gerek yok fark etmeden bi bakicaksinzi ki o kelimeleri ogrenmsiniz.ogrendiginizide kelimeleri duydugunuzda anloayacaksiniz.

cok kolay.ben mesela odamda acik birakiyorum bilgisayarimi gidip geliyorum dolasiyorum odama girip cikiyorum yani onun karsisina gecip okumuyorum bile ama bisekilde bir saniye bile olsa goruyorsunuz onu.hatta gecip karsisina tek tek okuyada bilirsiniz bu da sizin seciminiz tabi ki...!

bu kelime ogrenme yontemi tabi ama bir dili cok duymalisiniz gramer bilmek yetmez.ama illada konusulan ulkede olamayabiliyorsunuz hayat iste.o zaman da acik bbc gibi bir kanal yeter ki ingilizce konususnlar anlamaya falan da calismayin onemli oan kulaginizin dolmasi.siz farketmeden yavas yavas kulaginiz acilmaya baslayacak yeterki duyun

aklima gelen bunlar.
mesengere ve skype yi bunun icn kulanin ingilizce konusan bir suur insan var deneyin konusmayi yazin sacma sapan olsun siz genede yazin birseyler.karsinizda ki ingilizce bildigi iicn o farkinda olmadan ogretecektir zaten size.bu arada biraz konusuyorum aslinda ben diyebiliyorsaniz eger skype indiirn bilgisayariniza ordan tanimadiginiz insanlarla sesli konusursunuz.kazanacaklariniz var ama kaydbedeceginiz tek sey biraz zaman tabi eger bir insana hangi dilde olursa olsun merhaba demeyi kazanc sayarsaniz kaybedeceginiz hicbirsey yok zaten

birine onun dilinde merhaba demek guzel bir sey

biri bana benim dilimde dedigimde iicm sevinc doluyor cunku

aklima gelirse daha da yazarim