Tekil Mesaj gösterimi
Alt 09-01-2008, 11:14 PM   #3 (permalink)
shamanic
Administrators
♥Ozlem Şahin ♥

shamanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 13,842
2,276 Mesajinıza toplam 13,392 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
shamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond repute
Standart Ynt: Kelime Dağarcığını Geliştirme

ben bir program indirmiştim ama geçen ay vadesi doldu..
yenisini arıyorum bulursam güzel bir program haber veririm..

belli aralıklarda ekranda daha önceden öğrenmek için listelediğiniz kelimeler geliyor
ve anlamlarını gerçekten öğrenip hiç yanlış cevap vermeyinceye kadar devam...
başarılı bir yöntem gibi.....

takip ettiğim 3 adet dizi var bunları ve seyrettiğim tüm filmleri orjinal dilinde altyazılı olarak takip ediyorum..
ister istemez yılların birikimi kelimelere aşinalık kazanılıyor..
yazılışlarını da öğrenince hiç ummadığınız nir anda bir cümleyi anlar halde buluyorsunuz kendinizi..

sevdiğim yabancı şarkıların sözlerini bulur.. türkçeye çevirir şarkıyı söylerken eşlik edip böylelikle telaffuzu kazanmış oluyorum..

şimdi bir şey denemeye başladım yeni daha bu gün 3.gün..
subliminal bölümünde bahsetiğimiz programa kelimeler ve anlamlarını yerleştirdim..
ekranda görsel sublime olarak yanıp sönüyolar.. aslında meraklı olan bir kaç arkadaş ta denese bu yöntemi..
etkinliği var mı ölçmüş oluruz..

sevgiler..