Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18-01-2009, 05:00 PM   #15 (permalink)
AZARRATH
Teğmen

AZARRATH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 15
81 Mesajinıza toplam 344 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
AZARRATH will become famous soon enoughAZARRATH will become famous soon enough

Çok güzel tavsiyeler teşekkürler keops

Geçen gün dil konusunda daha fazla ne yapmam gerek diye düşünürken aklıma ingilizce kitap okumalıyım dedim ama kütüphamneden baktıklaırm çok ağır geldi ve açıkçası moralim bozuldu :o Şimdi senin tavsiye ttiğin kitaplara bakıcam :)

Dil konusunda;

Bir kere kendinize güvenin,öğrenen insanlardan ne eksiğimiz var ki :) ve tabiki zaman tanıyın

2.si dediğim gibi gramere ve telaffuza fazla takılmayın,kursları da unutun diycem ama ülkemizde bir kağıt parçasına inandıkları için iş konusunda gerekli-konuyla alakasız ama ben bilgisayar kullanmasını bildiğim halde devlet benden sertifika istediği için bilg. kursuna gitmek zorunda kaldım,yarında kesinlikle salak bir dil kursuna gitmek zorunda kalacağım

Eğer alt yapınız varsa bol bol cnbc-e,tnt kanallarını,filmler,belgeseller, diziler izleyin altyazılı tabiki :) Konuşmada,cümle kurmada teleffuzda çok faydalı,ayrıca sokak ingilizcesini öğreniyorsunuz,

Mesela ben kelime ezberliyorum sonra hemen film veya cnbc-eyi açıyorum,ezberlediğim kelimelerin cümle içinde kullanımını gördükçe kelimeler şak diye kafama oturuyor yeni keopsun dediği gibi para bulmuş gibi seviniyorum ayrıca dediğim gibi cümle kurma,konuşma yeteğenizi geliştiyyorsunuz,teleffuzunuz bir bakıyorsunuz amerikalılara yaklaşmış :)

Kesinlikle bol bol bu kanalları,diziler,filmler izleyin

Hatta ben anlamasam bile ingilizce yayın yapan el-cezire internationalı bile izliyorum,parça parça anlıyorum ama olsuuun :)

Birde tabik konuşmak,benim turistik yerlere gitme gibi imkanım yok ben ne yapıyorum youtube'da yabancı videolara yorumlar yapıyorum bana gelen cevaplara bakıyorum,işime gelenlere cvap veriyorum :)(Irak konusunda yağtığım yorumlara Amerikalılar çok kızmıştı da :D)

Yahoo messengerda bol bol konuşuyorum,ingilizcesi daha iyi olanlar benim yanlışlarımı düzeltiyor,ben de onları sözlükten falan teyit ediyorum,öyle öyle gelişecek işte

Son olarak İngilizcede eğer temeliniz varsa grammer konusunda Yusuf Buz'un english grammer full grammer intermediate-advance kitabını tavriye ederim,tabir caizse ingilizcenin inceliklerini anlatıyor

Herkese dil öğrenmede başarılar :)