Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20-11-2007, 11:45 PM   #12 (permalink)
üç_gömlek
Üsteğmen

Tesekkür: 0
141 Mesajinıza toplam 392 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
üç_gömlek is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: 10 ve katları ile müthiş yolculuk

şu koca evrene bakıyorsun bi de kendine bakıyorsun.bu düşünmekten akletmekten bile aciz kaldığımız büyüklükteki evreni Allah sırf insan için yarattı.habibi olmasaydı hiçbir alemi de yaratmıcaktı.evrendeki en değerli varlık insandır.
düşünsenize ilim öğrenmek için evinden çıkan Allah yolundaki kişinin ayaklarının altına melekler kanatlarını seriyorlar kanatlarımızın üstüne bas diye.insanlar öyle değerlidir.
demiş hacı bektaş veli okunacak en büyük kitap insandır.ben bu büyük evrene bakıyorum büyüklüğüne şaşırıyorum.ama asıl şaşmam ve şükretmem gereken şey kendim içindir.insanlar mucize görmek için peygamberlerden bulutsuz havada yağmur yağdırma mucizeleri falan yüzlerce şey istemişler.ama asıl olağanüstü şeyin kendimiz olduğumuzu anladığımız zaman asıl o zaman çok şeyi farkedebilicez.bu evrenin büyüklüğüne şaşarken acaba kendimiz bu evrenden daha büyük olmayalım.bu evrende yaşadığımızı sanarken acaba evrenin kendi içimizde varolduğunu gözden mi kaçırıyorum.
einstein diyor ya ya herşey mucizeymiş gibi yaşarsın.ya da hiçbir şey mucize değilmiş gibi.
ben herşey mucizeymiş gibi yaşıyorum.herşey mucize gibi olağanüstü.tekrar teşekkürler bize bunları hatırlattığın için.

üç_gömlek isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla