Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26-10-2007, 09:19 AM   #4 (permalink)
ZEYNEPAYY
Üsteğmen

Tesekkür: 0
88 Mesajinıza toplam 212 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
ZEYNEPAYY is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: Kimler evinde ,pisi,kuçu,kuş,yılan,börtü,böcük,hamster vb. arkadaşlarla yaşıyor

Annem izn verse alıcam eve bi sokak kedisi izin yok işteeeee:(
Bana diyo sizden iyi kedimi olur diyo:))
Çocukken gizlice alırdım eve annem farkedince kediyle birlikte ensemizden tuttuğu gibi kapıya atardı:))
Yinede zorla alırdım eve ya muahbbet kuşu yada kumru yavrusu:)
Bunlarıda ne hikmetse hep sokakta buldum hiç para verip almadım en son bizimle olan güvercin hani şu yabani olanlardan yavrusu..Bi gün işyerin kapısına düşmüş yavrukuş ilk uçuşuydu sanırım kendini yerde bulmuş bellki:))
Bana patronum seslendi zeynep koş bak senlik bişe var burda annaaaaaa yavru kuş aldım hemen onu bi koliye koydum akşam eve götrdüm evde kıyamet koptu :))
Bu neeeeeeee karga yavrusu buuu:))))değil yahu hani siyah gri gibi oluyoya hani yakaları böle yeşilmsi parlak oluo büyüynce yavruyken karga gibi çirkince:))
Zorumla kapalı balkonda kolide büyttüm fakat büyüdükce bize dar etmeye başladı balkonu zaptedemiyorum en son çıkardım odama onu özgürce bu seferde hergün temizlik batıyor heryer annem görmeden sürekli temizliyorum elimde bez odayı:))
O bişe değil o yabani kuş alıştı bize korkmuyor sanki bizimle bi muhabbet kuşu kıvamında iletişim kuruyo cınım benm:)
İnanmıcaksınız hersabah beni uyandırıyodu geliyodu tam başucuma saçlarımı bi oraya bi buyana karıştıryo bide gaga atıyodu çok komiğime gidiyodu ne kadar uykumu bölsede kızmıyodum sevgimden he bide sanki beni anlıyo gibi onunla konuşurken karşılık veriyor bana gurk gurk diye:)
Annem açmış bi gün balkon kapısını uçmuş dışarıya:(üzüldüm kaçtığı günde hava yağmurlu anne şimdi o yaşamaz dedim yok bişe olmaz dedi..aradan bi ay geçmediki aceleyle balkona çıktım ayakkabılarımı alıcam iki tane yabani kuş uçarak geçiyor birden refleksle seslendim gırgırrrrr diye adını gırgır koymuştum:))
Bi anda ileriye doğru uçan kuş geri döndü karşı apartmanın balkonuna kondu ordan bakıyo bana gel yavrum diye sesleniyorum ona..biride bana bakıyo :))Kafayı yemiş herhalde diye:))))Sonra gözlerine inanamadı çümkii seslendiğim kuş bi anda uçarak geldi geldiiiiii omzuma konunca kadın aaaaaaaaaaaaaa oldu uzaktan bana bakarak sizinmiydi ooooooo:))he yaaa benm tabee dedim:))O bişe değil sanki daha güzelleşmişti tüyleri kendisi doğada daha iyi beslenmişti sanki biz evde ne kadar özensekte doğasındaki özeni verememişiz..Yaratıcımız ne güzel düzen vermiş herşey doğasında güzelleşiyormuş diye düşündüm..:)
Ondan sonraki olan daha bi hoştu kuş sanki odası gibi omzumdan uçup içeri girdi yuvası misali ben sevinçten uçuyorum havalara yalnız o içimden geçen doğası iy olmuş ona düşüncesi balkon kapısı açık olarak uyumamı istediği zaman gitmesi için,fakat gırgır sabah saat..6 gibi beni önce uyandıryor sonra kapıdan çıkıp gidiyo akşama saat 5 gibi geliyor bu hal bi hafta devam etti inanılmaz bişe evdekiler bile şokta..:)
Yuvası gibi görüyor bizim evi odamı..yine bi akşam eve girmek istemiş annem kapıyı örtmüş:(sonra camdan girmiş dışarı atmış:(bu seferde ön balkonun kapısından girmye çalışmış ordanda engellenmiş annem bunu bana anlatınca kavga sebebimiz oldu:(
Akşam kapıyı açtım gelir diye gelmedi ertesi günde sonraki günde ya bu bi kuş gururmu bu?:(gelmedi.. sanki insan gibi dedim..onlarında kendilerine ait duyguları varmış hayvan işte bi canlı diye düşünmüyorum onları..bazen bi insanın veremiyeceği dostluğu sevgiyi çıkarsız seninle sadce sevgisine paylaşıyorlar hayatı bizimle..:)
bazen insan olarak yaratılmış..ama insan olamayan insanlardan bile kuvvetli duyguları olan canlılar bana göre bu sevimli kediler kuşlar..:)..
Bendeki hayvan sevgisi had safhada çok seviyorum onları:)
pisicik kusura bakma kuşlardan bahsettim sakın tırmalama beni seviyorum seni:))