Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27-08-2007, 12:52 AM   #13 (permalink)
Bugle
Guest

Standart Ynt: Uzaktan Reiki İnisiye Olur mu?

Reiki konusunda konuşurken dikkatli olmak gerektiğine inanıyorum.Polemiğe girmeyi de düşünmüyorum.Sayfalarca alaıntılar yapıp ,tecrübelerimi de anlatmayacağım.Bu iş iddiaya girdiği zaman ruhsallıktan çıkıp ego savaşına girer.O zaman da ortada reiki değil kişiler konuşulur.Zaten böyle bir tartışma bu sitede bunca az reikici varken gereksiz geldi bana.Reiki hakkında bilgisi olmayan arkadaşlara bu tartışmaların bir faydası olmadığı kanaatindeyim.Uzaktan reiki bana da pek mantıklı gelmiyor.Öyle olsaydı master'ım çalışan bir insandı,evlerimizde ayrı ayrı oturur inisiyasyonumuzu da yapardık.Gece yarılarına kadar bana zamanını ayırıp bireysel seminer ve inisiyasyon yapmazdı.İstanbul'dan kalkıp Adana'ya gelen ,hatta Avusrurya 'dan gelip inisiyasyon yapıp reiki evleri kuran hocalar biliyorum.Bu insanlar neden uzaktan uyumlama yapmayı tercih etmemiş olabilirler acaba?Onca yol,otel masraflarına katlanıp yine belirlenen ücretleri aşmamışlar.Demek ki bu işin de her işte olduğu gibi bir yolu yordamı var.
Sonuç olarak inisiyasyonun o güzel saf enerjisini yaşamak varken,uzaktan reiki uyumlamasını ister Amerikalı,ister Tibetli bir usta olsun kabul etmem.Daha doğrusu inandırıcı gelmez bana.İlk kez uyumlama alacak arkadaşlara önce şehirlerindeki reiki masterlarını araştırıp,hem de iyice araştırıp onlarla temas kurmalarını tavsiye ederim.Yaşadıkları yerde böyle biri yoksa büyükşehirlerden birinden bir hocaya ulaşıp,bu güzel,saf,akıllı enerjiye uyumlanmak için emek ve zaman harcamalarını salık veririm.Çünkü emin olun reiki buna değer...Saygılarımla...